Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Post: #1Dum Feb 02, 2014 3:06 pm

Cesar

Cesar

Administrator
Administrator
Primul meu review va fi despre aceasta tableta , de 7 inchi si se pare ca destul de ieftina(aproximativ 300 de lei).Pe scurt : are un design atragator , dimensiunile ei nu fiind asa mari.
Tableta E-BODA Essential A300 A14
Aspect
Forma tabletei are aspectul clasic (16:9) , marginile ei sunt usor rotunjite , iar culoare ei fiind albul.Se pare ca este confectionata din plastic , cat de cat solida.
Display-ul ei este unul cu o diagonala de 7 inchi , o rezolutie de 800x480 de pixel , suficient de mare pentru urmarirea unui videoclip sau pentru cititrea documentelor office.
bateria folosita este de 2800mAh , 3.7 volti si furnizeaza curent tabletei pentru aproximativ 4 ore de functionare.
Multimedia si conectivitate
Sistemul de operare instalat este Android v4.1 Jelly Bean , fiind usor de configurat si foarte raspandit.
Camera web de o rezolutie VGA ese dispusa frontal , fiind foarte utila pentru programele gen Skype .Pe partea din spate a tabletei , gasim un difuzor care ne ofera un sunet decent.Totodata , tableta este insotita si de un port de 3.5 mm , la care putem conecta castile.
E-Boda A300 citeste o gama larga de fisiere precum : AVI , MPEG4 , MPEG2 , MKV , MP3 , WMA , AAC , AC3 , WAV , FLAC , JPG , BMP , GIF , TIFF si PNG.Prin intermediul portului microUSB putem conecta un mouse sau o tastatura , navigatul pe internet devenind foarte comod si placut.
Specificatii tehnice
Aceasta tableta are un procesor Cortex A9 , de 1 GHz , memorie ram DDR3 de 512MB . Memoria flash este de 4GB , dar suporta si carduri microSD pana la 32 GB, fiind mai mult decat suficient pentru orice tip de utilizator.
Asadar , daca nu sunteti extrem de pretentios si doriti o tableta decenta , aceasta tableta va va satisface.

https://vontech.forumgratuit.ro

Post: #2Vin Feb 07, 2014 8:27 pm

prowarz

prowarz

Administrator
Administrator
Am si eu o tableta asemanatoare cu cerintele tabletei din review. Am luat-o pentru ca sa citesc o carte in format pdf Smile

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum