Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Post: #1Sam Feb 01, 2014 4:28 pm

Cesar

Cesar

Administrator
Administrator
Tranzactiile cu Bitcoin sunt tot mai controlate, iar moneda digitala nu mai poate ascunde cine este in spatele ei, dupa arestarea omului de afaceri Charlie Sherm, la New York.
Pierderea anonimatului ar putea atrage tot mai putini potentiali utilizatori, sunt de parere expertii.Un lucru este clar dupa o saptamana in care Sherm a fost arestat si a fost interogat de autoritatile financiare din New York: utilizatorii Bitcoin au descoperit ca metoda anonima de a face plati nu mai este acceptata. Cercetarile intense vor elimina anonimatul utilizatorilor acestei moneda, care a fost principalul punct de atractie.
Traderii Bitcoin trebuie sa informeze autoritatiile despre tranzactile suspecte.
Acum, tranzactiile cu Bitcoin vor trebui sa se desfasoare, probabil, prin piata bancara sau cel putin sa tina cont de anumite reguli impotriva spalarii banilor, sa pastreze identitatea clietilor si sa raporteze orice tranzactie suspecta. Autoritatile au demostrat ca moneda digitala nu mai poate ascunde cine este in spatele ei.

https://vontech.forumgratuit.ro

Post: #2Vin Feb 07, 2014 2:47 pm

.ReaL

.ReaL

Nou in oras
Nou in oras
E o moneda foarte interesanta Smile . Intradevar se pot face multe chestii cu ajutorul BitCoin, fara sa te vada legea Smile)

Post: #3Vin Feb 07, 2014 4:07 pm

prowarz

prowarz

Administrator
Administrator
Nu am auzit de aceasta moneda Bitcoin, m-am interesat pe net si am vazut ca a ajuns sa valoreze peste 100 de dolari.

Post: #4Vin Feb 07, 2014 8:01 pm

Cesar

Cesar

Administrator
Administrator
Cand a aparut moneda , chiar am primit pe e-mail legat de achizitionarea bitcoinsurilor , dar acum regret ca nu am cumparat. Am crezut ca e o prostie.. Smile

https://vontech.forumgratuit.ro

Post: #5

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum